Biela Mágia

Je to zlo, dobro?
Názov hovorí za všetko. Je to dobro. Ale ako sa dá "vykúzliť" dobro pomocou mágie?
Jednoducho! Biela mágia je dobrá mágia. Sú to len bylinky, čaje, liečivé oleje. Využitie sily prírody, tak aby sa vykonávalo dobro.
V stredoveku bola najviac rozšírená, ale ľudia ju veľmi odsudzovali. Je veľmi podobná Šamanizmu. Odriekaním formuliek sa navodzovala napätá atmosféra a vznešenosť obradu ale podstatná sila bola v prírode. Jej sile a jej liečivých plodoch, využitie liečivej sily prírody.
Počas obradov sami na svojich pacientoch a "obetiach" vyskúšali doteraz nevyskúšané recepty. Kombinácie liečivých rastlín im pomáhali vyliečiť chorých.
Takto vznikala Biela mágia.
Následne to nabralo na sile a veľkosti. BIela mágia bola určená na pomáhanie, ale niekto ju využíval vo svoj prospech a na svoje účely, aby niekomu škodil.
Tak presne pre toto vznikla Čierna mágia.
Biela mágia má nepochybne svoju moc a čaro, svojich prívržencov, ale aj svojich odporcov.
O Bielej mágii nie je veľmi veľa poznatkov a ani nie je presne dokázaný jej pôvod a ani je presné vysvetlenie. Bola často skrývaná a nezverejňovaná pred svetom. Bola to len sila myšlienky, nepoznali sa veľmi kúzla. Preferovali sa talizmany, liečivé bylinky, zaklínadlá na odstránenie účinkov čiernej mágie. 

Biele mágia bola vo všeobecnosti považovaná z dobrú silu. No niektoré zdraje uvádzajú, že mágia sa nedelí na čiernu a bielu. Toto delenie a osobu satana si vymyslela  cirkev, aby ľudí strašila peklom a nekonaním dobra by sa dostali do rúk diabla. Sú to iba dohady, ktoré do dnes zatiaľ nikto nevie vyriešiť, pretože nik nedokáže preukázať existenciu neba a pekla. Ale jedna vec sa nedá spochybniť a to je, že k bielej mágií sa utiekajú hlavne mladé dievčatá, pretože k nej inklinujú.

 aswansmoon