Delenie mágie

Delenie mágie. Niektorí ľudia ani nevedia čo to znamená. Tu sa všetko dozviete. Začnite čítať a zistíte kam patríte. Mágia sa totiž delí na bielu (pozitívnu, kladnú) a na čiernu (zápornú, negatívnu). Tak a tu sú:

Biela mágia

Biela mágia je mágia svetla, čiže všetko dobré. Jej predstavitelia bojujú zo zlom a často sa sami obetujú, aby sa mali ostatní lepšie ako oni. Častým príznakom, že sa okolo Vás vyskytuje biela mágia je pocit tepla, láska a radosť. Sem patria len zlom nepoškvrnené srdcia, ktoré vedia využívať energiu okolo seba.
Biela mágia sa delí na:
čarodejníctvo (čarodejnice)
prírodnú mágiu (príroda)
veštenie a iné predvídanie časov v iných sférach (veštkyne)
bytosti svetla (zabezpečenie ochrany ľuďom)
 
Čarodejníctvo:
Čarodejníctvo je málo používaný význam pre tie, ktoré ochraňujú ľudí pomocou svojich schopností. Čarodejnice boli však ľudia, u ktorých sa prejavili záhadné schopnosti. Majú väčšinou schopnosti živlov, počasie... Vyrábajú tiež elixíry, nie pre vlastnú potrebu.
 
Prírodná mágia:
Prírodná mágia je najbežnejší druh bielej mágie. Ochrankyne prírody (názov konateliek)v určitých oblastiach dostanú dar, ten naplno rozvinú a ochraňujú prírodu pomocou svojich schopností. Nie sú to však víly! Víly patria medzi bytosti svetla.
 
Veštenie:
Veštkyne, šamani alebo staré čarodejnice boli obdarené darom nazretia do budúcnosti alebo do minulosti. Je jedno či sa týka toto nazretie do iných sfér časopriestoru sna alebo klasického veštenia z kárt, títo ľudia sa nazývajú veštci.
 
Bytosti svetla:
Bytosti svetla sú mŕtve magické bytosti, ktorých duchovia chránia ľudí a sú to: anjely, elfy, víly, duchovia a strážkyne sfér.
 
víla
 

Čierna mágia

Čierna mágia je protikladom bielej mágie. Je to mágia temna, všetky rituály nadväzujú na staré bosorácke odriekávanky a temno. Ten, kto robí čiernu mágiu skončí s démonmi v podsvetí alebo v pekle. Čierni mágovia využívajú negatívnu energiu ostatných, aby načerpali z nej energiu a mohli zabíjať ľudí. Alebo ich preklínať.
Čierna mágia sa delí na:
satanistov (poddaných démonom)
bosoráctvo (bosorky)
špiritizmus (vyvolávanie duchov čiernym spôsobom)
bytosti temna (démoni, upíri, vlkodlaci...)
 
Satanizmus
Satanizmus je viera v Satana, kde človek sa sám týra, robí obety a rituály pre Satana, čím získava silu temna. Takýto ľudia sa väčšinou správajú normálne, ale vedia čítať myšlienky!
 
Bosoráctvo
Bosoráci sú zlý čarodejovia, ktorý využívajú svoju moc na preklínanie ľudí, elixíry a kúzla využívajú pre vlastnú potrebu, sami sa zrádzajú, aby boli mocnejší.
 
Špiritizmus
Špiritizmus - konkrétne čierny špiritizmus - prevádzajú ľudia bez schopností, ktorý majú niečo spoločné s temnotou. Špiritistické frázy sú väčšinou v latinčine alebo v starých jazykoch (hebrejčina, hlaholika). Špiritisti vyvolávajú démonov, duchov a ginov a potom ich zaviažu, aby im plnili ich požiadavky. Častokrát prinútia špiritisti aby duchovia strašili nejakú osobu, alebo ju zabili.
 
Bytosti temna
Tieto bytosti sú temné za trest. Démoni však výnimočne chceli byť zlými a preto získali obrovské schopnosti. Bytosti temna sú: upíri, vlkodlaci, démoni, trollovia, temný anjely, temné víly, temný elfovia...
 
 
Temná víla